Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лил се възползва от слабостите на Лион (видео)

В късния мач от днешната програма на Лига 1 Лион загуби с 0:1 у дома от Лил и остана на 8-о място в класирането, на цели 11 точки зад водача Пари Сен Жермен. "Хлапетата" играха слабо и закономерно отстъпиха на съперник, който имаше по-ясен план как да стигне до успеха.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Джонатан Иконе в 68-ата минута след перфектно подаване на Виктор Осимен. По този начин "песовете" вече са 4-и в таблицата с 25 точки.

Лил можеше да поведе още в 13-ата минута след изстрел отблизо на Осимен, но Антони Лопеш направи впечатляващо спасяване. Домакините бяха твърде плахи в атака и не създадоха почти никакви положения. Мемфис Депай не е във форма след контузията, а Муса Дембеле бе оставен на пейката.

Картината не се промени и през второто полувреме. В 68-ата минута Осимен намери с едно докосване Иконе, който влезе мощно в наказателното поле и простреля Лопеш. Едва при този резултат Руди Гарсия пусна Дембеле, но Лион продължи да не намира начин да преодолее стабилната защита на Лил.

След 16 кръга Лион има само 6 победи, но в същото време изоставането от третия Бордо не е голямо - 4 точки.

Лил е във възход след втората си поредна победа без допуснат гол, а в следващия кръг му предстои домакинство на Брест.