Жоро Костадинов и Арсенал отново ликуват в Москва (видео)

Националът Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал (Тула) при изненадващата победа с 1:0 като гост на ЦСКА (Москва). Това е втори пореден успех за тима на Игор Черевченко в столицата, след като преди месец "артилеристите" се наложиха със същия резултат и срещу Спартак (Москва).

Гола за Арсенал вкара Даниил Лесовой в 52-ата минута след подаване на Евгений Луценко. Домакините имаха надмощие преди почивката, но направиха доста пропуски.

Алан Дзагоев се появи в титулярния състав на ЦСКА за пръв път от повече от година. За последно халфът беше сред стартовите 11 на "армейците" на 3 ноември 2018 година в дербито с Динамо (Москва). След това руският национал дълго време лекуваше контузия, а след като се възстанови, влезе като резерва в двубоите с Криля Советов и Лудогорец.

Дзагоев действаше зад централния нападател Фьодор Чалов, заедно с Никола Влашич. Хърватинът пък получи наградата за най-добър футболист на ЦСКА за месец ноември. След него в допитването сред феновете останаха Игор Акинфеев и Марио Фернандес.

В началото на септември московчани се наложиха с 2:1 в Тула. Тогава за Арсенал отново беше точен Лесовой, който няма други голове през сезона, освен двата във вратата на Игор Акинфеев.

ЦСКА имаше няколко добри възможности да поведе преди почивката, но пропуски направиха Влашич и Марио Фернандес. В 27-ата минута и гредата помогна на Егор Шамов след изстрел на Влашич. Стражът на Арсенал се отличи с няколко отлични намеси, а неговите съотборници отправиха само един удар до почивката.

В 47-ата минута Лесовой подаде на Игор Горбатенко, който стреля на сантиметри от целта. В 52-ата Луценко се измъкна от тромавата защита на ЦСКА, комбинира с Лесовой и за него остана по-лесното. Виктор Гончаренко реагира с включването на Илзат Ахметов и Яка Бийол, но ЦСКА вече трудно стигаше до опасни удари. При няколко контри пък гостите пропуснаха да решат всичко в своя полза.

ЦСКА изостана на 9 точки от водача Зенит, а в събота ще има много трудно гостуване на Краснодар. Арсенал се изкачи на 9-а позиция с 22 точки, колкото имат още Спартак (Москва) и Уфа.