Магически обрат върна Каляри в Топ 4 (видео)

Каляри не спира да изумява с представянето си от началото на сезона в Серия "А". Тимът от Сардиния направи невероятен обрат от 1:3 до 4:3 срещу Сампдория в последен мач от 14-ия кръг и се върна на 4-ото място, на което за кратко се намираше Рома.

Двайсетина минути преди края всичко изглеждаше решено в полза на гостите от Генуа, след като ветеранът Фабио Куаляреала вкара втория си гол и отборът му поведе с 3:1. Финалният щурм на Каляри обаче донесе три попадения във вратата на Емил Аудеро. Първите две от тях заби Жоао Педро, а големият герой беше резервата Алберто Чери, който влезе в добавеното време и в 96-ата минута с глава реализира гола на победата.

В предишния кръг Каляри изпусна трите точки срещу Лече, а за днешния двубой старши треньорът Роландо Маран не можеше да разчита на наказаните Робин Олсен и Фабрисио Качаторе. Самп пък имаше проблеми в защита и това наложи халфът Мортен Торсби да действа като десен бек.

И двата отбора бяха в добра форма с по 4 поредни мача без загуба. До почивката срещата се развиваше равностойно, но в 38-ата минута Лука Пелегрини повали в наказателното поле Маноло Габиадини и Куалярела откри за Сампдория от бялата точка. Голът бе първи за 36-годишния нападател от септември насам.

В началото на второто полувреме Гастон Рамирес вкара втори гол за гостите, но най-интересното тепърва предстоеше. В 69-ата минута Раджа Наинголан, който бе избран за най-добър футболист в Серия "А" за ноември, върна интригата. Белгиецът се разписа в типичния си стил от далечна дистанция, но само минута по-късно Куалярела доказа класата си с красиво попадение от воле.

Каляри не се предаде. В 74-ата минута Жоао Педро вкара с пета след центриране на Пелегрини, а в 76-ата отново бразилецът беше точен със своя 10- гол през сезона. Домакините продължиха да атакуват и в самия край на добавеното от рефера време резервата Чери се извиси в наказателното поле и стреля с глава, топката се отклони от напречната греда и тупна зад голлинията - 4:3.

Сардинци събраха 28 точки, колкото има и Рома. Пред тях са само Интер, Ювентус и Лацио. Сампдория пък заема 17-о място в подреждането с 12 точки.