Дончич и Далас спряха Лейкърс на прага на рекорд

Лука Дончич и Далас прекъснаха серията от 10 поредни победи на Лос Анджелис Лейкърс и спряха “езерняците” на прага на рекорд - този за най-добър старт в клубната история. Маверикс спечелиха гостуването си в “Стейпълс Сентър” със 114:100, за да стигнат до тринадесетата си победа в деветнадесет мача. Домакините от своя страна влязоха в този двубой с баланс от 17-2, а ако бяха спечелили, щяха да подобрят най-доброто постижение в историята на клуба за начало на сезона в НБА.

Напълно очаквано Дончич и ЛеБрон Джеймс бяха главните действащи лица в този двубой. Словенският феномен завърши с 27 точки, 10 асистенции, 9 борби и 3 отнети топки, като имаше сравнително тихо първо полувреме, след което се пробуди през третата част, за да реализира 16 точки - с една по-малко от целия отбор на Лейкърс. Именно в третата четвъртина Маверикс се откъснаха напред и в един момент поведоха с 20 точки, след което не допуснаха съперника да ги догони.

ЛеБрон от своя страна приключи с 25 точки, 9 борби, 8 асистенции и 4 отнети топки, но по-голямата част от тях дойдоха преди почивката. Суперзвездата на Лейкърс на няколко пъти вдигна публиката на крака със зрелищни забивки, а освен това показа и отличен поглед над играта, намирайки съотборниците си с чудесни пасове.

Делон Райт и Джъстин Джаксън се включиха добре от пейката за Далас, съответно със 17 и 15 точки, докато Кристапс Порзингис и Дуайт Пауъл останаха с по 15 точки всеки.

Антъни Дейвис бе най-резултатен за Лейкърс с 27 точки, 10 борби, 2 чадъра и 2 асистенции, а освен него и Джеймс, единствено Алекс Карузо стигна до двуцифрен точков актив, реализирайки 10 точки за 25 минути игра.