Рома изкова победата във Верона (видео)

Рома постигна трудна, но сладка победа с 3:1 в гостуването си на Верона от 14-ия кръг на Серия "А". "Вълците" могат да са доволни, че си тръгват с трите точки от града на Ромео и Жулиета, тъй като мачът бе доста равностоен и на моменти дори домакините стояха по-добре на терена. Гостите поведоха с попадение на Джъстин Клуйверт в 17-ата минута, но Верона изравни в 21-ата минута чрез Давиде Фараони. Диего Пероти вкара втория гол за римляните от дузпа в 45-ата минута, а в добавеното време на мача Хенрих Мхитарян оформи крайното 1:3.

Верона стоеше по-добре в началните минути, но въпреки това Рома поведе с първата си по-добра атака в мача. В 17-ата минута Джъстин Клуйверт бе изведен зад защитата и с диагонален удар промуши топката през краката на вратаря за 0:1.

Верона обаче бързо се върна в играта. В 21-ата минута Матия Дзакани центрира отляво и Давиде Фараони на далечната греда с глава вкара за 1:1.

В следващите минути домакините имаха сериозно предимство и два техни гола бяха отменени заради засади, а веднъж и Амир Рахмани направи голям пропуск с глава отблизо.

И отново обратно на логиката, в 44-ата минута Рома си спечели дузпа за нарушение на Корай Гюнтер срещу Един Джеко, а Диего Пероти изпълни наказателния удар и вкара за 1:2.

През втората част гостите можеха да стигнат до трети гол в 65-ата минута, когато Крис Смолинг пропусна с глава отблизо. След това пък и домакините имаха добра възможност чрез Мигел Велосо, който стреля от воле, но покрай вратата.

Във 2-ата минута на добавеното време "Вълците" организираха контраатака, Мхитарян получи на метри от вратата и със силун шут оформи крайното 1:3.

С тази победа Рома събра актив от 28 точки и се изкачи на 4-ата позиция в класирането. Верона пък остава на 9-ото място с 18 точки.