Рома изкова победата във Верона (видео)

01 декември 2019 | 23:46 - Обновена
  • копирано
  • 2
Рома постигна трудна, но сладка победа с 3:1 в гостуването си на Верона от 14-ия кръг на Серия "А". "Вълците" могат да са доволни, че си тръгват с трите точки от града на Ромео и Жулиета, тъй като мачът бе доста равностоен и на моменти дори домакините стояха по-добре на терена. Гостите поведоха с попадение на Джъстин Клуйверт в 17-ата минута, но Верона изравни в 21-ата минута чрез Давиде Фараони. Диего Пероти вкара втория гол за римляните от дузпа в 45-ата минута, а в добавеното време на мача Хенрих Мхитарян оформи крайното 1:3.

Верона стоеше по-добре в началните минути, но въпреки това Рома поведе с първата си по-добра атака в мача. В 17-ата минута Джъстин Клуйверт бе изведен зад защитата и с диагонален удар промуши топката през краката на вратаря за 0:1.

Верона обаче бързо се върна в играта. В 21-ата минута Матия Дзакани центрира отляво и Давиде Фараони на далечната греда с глава вкара за 1:1.

В следващите минути домакините имаха сериозно предимство и два техни гола бяха отменени заради засади, а веднъж и Амир Рахмани направи голям пропуск с глава отблизо.

И отново обратно на логиката, в 44-ата минута Рома си спечели дузпа за нарушение на Корай Гюнтер срещу Един Джеко, а Диего Пероти изпълни наказателния удар и вкара за 1:2.

През втората част гостите можеха да стигнат до трети гол в 65-ата минута, когато Крис Смолинг пропусна с глава отблизо. След това пък и домакините имаха добра възможност чрез Мигел Велосо, който стреля от воле, но покрай вратата.

Във 2-ата минута на добавеното време "Вълците" организираха контраатака, Мхитарян получи на метри от вратата и със силун шут оформи крайното 1:3.

С тази победа Рома събра актив от 28 точки и се изкачи на 4-ата позиция в класирането. Верона пък остава на 9-ото място с 18 точки.

Мигел Велосо Мигел Велосо4 Федерико Фасио20 Федерико Фасио
90' Хенрих Мхитариян  Хенрих Мхитариянгол
Софиан Амрабатжълт картон Софиан Амрабат  87'
86' Един Джеко  Един Джекоизлиза
Федерико Фасио  Федерико Фасиовлиза
Матия Дзаканиизлиза Матия Дзакани  80'
Джампаоло Пацинивлиза Джампаоло Пацини
Матео Песинаизлиза Матео Песина  70' Амаду Диавара  Амаду Диаваражълт картон
Мигел Велосовлиза Мигел Велосо
67' Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндеризлиза
Хенрих Мхитариян  Хенрих Мхитариянвлиза
Валерио Вереизлиза Валерио Вере  65'
Еди Салседовлиза Еди Салседо
Салваторе Бокетижълт картон Салваторе Бокети  64'
61' Джанлука Манчини  Джанлука Манчинижълт картон
45' Диего Пероти  Диего Перотидузпа
Корай Гюнтержълт картон Корай Гюнтер  44'
35' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертизлиза
Диего Пероти  Диего Перотивлиза
28' Лоренцо Пелегрини  Лоренцо Пелегринижълт картон
Давиде Фараонигол Давиде Фараони  21'
17' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертгол

02 декември 2019 | 01:59

Другия ни мач с циганетата от Милано.Ще им правя свирки на всичките , особенно на Луканката.Тая голяма черна боа в гъзягата ми ох.ох Рейтинг: 3 2

Най-черните дни на Кристиано 12 ноември 2019
Четвъртият съдия вдигна светлинното табло край тъчлинията в 55-ата минута за смяна в Ювентус и из трибуните се разнесе ропот, щом се видя да се появява №7. Кристиано Роналдо, неспособен да премине през нито един ...
Интервюто със Санети: Интер може да е на старта ... 10 декември 2019
Поздравява всекиго, с когото се засече; шегува се с някои, с други е по-сериозен. Хавиер Санети ходи из базата на Интер, сякаш е в собствения си дом. И наистина това е неговият дом. Вече обаче ходи не по анцуг, а със ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.