Стивън Петков с жълт картон за три минути игра срещу Славия (Прага)

Шампионът на Чехия Славия (Прага) записа очаквана победа с 2:0 в домакинството си на Карвина от 18-ия кръг на местното първенство. За гостите в 87-ата минута в игра се появи българският нападател Стивън Петков, който обаче не бе особено полезен за своя тим и за краткото време на терена успя да си изкара жълт картон за груб фаул, като може да се радва, че не бе изгонен от игра.

Успехът на столичани обаче не дойде толкова лесно. Първото полувреме завърши без голове, а едва през втората част домакините успяха да извоюват трите точки.

Ладислав Такач откри резултата в 63-ата минута, а Милан Шкода подпечата победата на своя тим с попадение от дузпа в 3-ата минута на добавеното време.

С тази победа Славия води в класирането с 48 точки и 11 преднина пред втория Виктория (Пилзен). Карвина пък продължава да се мъчи ва дъното на таблицата с 12 точки.