Автогол реши дербито между Зенит и Спартак (Москва)

Шампионът Зенит направи нова важна крачка към защитата на титлата си в руската Премиер лига. Днес тимът от Санкт Петербург спечели с 1:0 дербито със Спартак (Москва) от 18-ия кръг и така увеличи преднината си на върха във временното класиране пред преследвача Локомотив (Москва), който загуби по-рано от Динамо (Москва) с 1:2.

Домакините стигнаха до успеха с доста куриозен автогол. В 21-ата минута топката бе центрирана пред вратата, Артьом Дзюба стреля с глава, ударът му бе спасен, но се получи двоен рикошет и в крайна сметка вратарят Иля Кутепов си отбеляза автогол.

В 49-ата минута обаче Зенит остана с човек по-малко на терена, след като Магомед Оздоев получи втори жълт и червен картон за удар с лакът в главата на съперник.

Спартак обаче така и не успя да се възползва от численото си предимство до края на двубоя и домакините удържаха крехката си преднина, за да се поздравят с победата.

След този успех Зенит е лидер в таблицата с 42 точки и 8 повече от втория Локо (Москва). Спартак пък остава на 7-ата позиция с 22 точки.