Болоня и ВАР влошиха още повече положението в Наполи (видео)

Отборът на Болоня постигна обрат и надви Наполи с 2:1 като гост в двубой от 14-ия кръг на Серия “А”. За “партенопеите” това е осми пореден мач без победа във всички турнири.

Ървинг Лозано се разписа в 16-ата минута, но попадението му беше отменено поради засада. Все пак неаполитанците поведоха в резултата в 41-ата минута, когато Фернандо Йоренте реализира добавка след избит удар на капитана Лоренцо Инсиние. В 58-ата минута Калиду Кулибали не изчисти по най-добрия начин удар на Никола Сансоне и Андреас Сков Олсен веднага се възползва от това, за да изравни за своя тим. Пълният обрат в мача стана факт в 80-ата минута, когато Сансоне завърши с гол многоходова атака на “рособлу”. В последните секунди на добавеното време Йоренте отбеляза второто си попадение в срещата, но след преглеждане чрез ВАР то не беше признато заради засада.
Така Наполи остава 7-и в класирането с 20 точки, докато Болоня скочи до 12-ата позиция с актив от 16 пункта.