Хетафе се развихри след почивката в дъждовна вечер

Отборът на Хетафе разби с 4:0 гостуващия Леванте при проливен дъжд в мадридското предградие. Леандро Кабрера (54), Хорхе Молина (60 - дузпа), Анхел Родригес (67) и Тимор (78) зарадваха публиката на “Колисеум Алфонсо Перес”.

Първото полувреме беше равностойно с малко голови ситуации. Мокрият терен затрудни двата отбора, които рядко създаваха опасности. Неманя Максимович и Оскар Дуарте пропуснаха най-добрите възможности до почивката.
След почивката домакините разкъсаха своя съперник. В 55-ата минута Леандро Кабрера откри резултата с глава, изпуснат при корнер. В 60-ата Хорхе Молина удвои от дузпа за нарушение срещу себе си. В 67-ата Анхел Родригес реализира с глава на втора греда след центриране от ъглов удар. В 77-ата Тимор отбеляза атрактивно попадение от пряк свободен удар, стреляйки под стената за крайното 4:0.