Левски Лукойл разпиля Академик Бултекс 99 (галерия)

Отборът на Левски Лукойл постигна категорична победа в двубоя си от IX кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 96:64 (28:16; 29:10; 24:19; 15:19).

39 Левски Лукойл - Академик Пловдив

Брендън Йънг вкара 17 точки за столичани, Йордан Минчев се отчете с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 12 борби, а Раян Райт и Куан Чийтъм приключиха с по 12 точки.

Васил Бачев отново бе над всички в селекцията на пловдивчани – 17 точки, а Обрад Томич записа срещу името си 16 точки и 10 борби.

„Сините“ стартираха двубоя със серия от 9:0, като до края на първата четвърт доминацията им бе пълна и след 10 минути те водеха с 12 точки – 28:16. Всичко в този двубой приключи през втория период, когато възпитаниците на Константин Папазов бяха още по-категорични и разликата в тяхна полза достигна до 31 точки – 57:26 на почивката.

През второто полувреме двамата треньори дадоха шанс на голяма част от резервите си, но това не промени нищо в развоя на мача и в крайна сметка последния съдийски сигнал прозвуча при 96:64 в полза на Левски Лукойл.