Нант се върна към победите (видео)

Нант постигна домакинска победа с 2:1 над Тулуза в ранния мач от днешната програма на 15-ия кръг в Лига 1. По този начин тимът прекъсна серията си от 5 поредни мача без успех във френския елит.

Гостите останаха с човек по-малко още в 23-ата минута, когато Куадио Коне беше изгонен за втори жълт картон. “Канарчетата” се възползваха от това и поведоха в 43-ата минута чрез дузпа, реализирана от Абдулай Туре. В 53-ата минута Людовик Блас удвои преднината на тима, а в последните секунди на добавеното време Аарон Лея Исека се разписа от дузпа за “виолетовите”.

Така Нант се изкачи на 6-ото място в класирането, където Тулуза е последен с 12 пункта.