Добруджа допусна драматична загуба в Гоце Делчев

Добруджа загуби с 29:30 гостуването си на „Пирин“ в Гоце Делчев в мъжката А хандбална група. Срещата започна добре за добричлии и те достигнаха до аванс от 5 гола – 10:5. Последваха силни минути за домакините в края на първото полувреме и на почивката те изоставаха само с едно попадение – 11:10 за „Добруджа“. През втората част „Пирин“ навакса изоставане от 3 гола и за първи път поведе в мача с 19:18. Домакините увеличиха аванса си на 4 попадения и въпреки борбата на жълто-зелените за обрат до последно, усилията им стигнаха само за минимална загуба.

Много силен мач при дебюта си за „Добруджа“ направи новото попълнение Иво Тодоров, който бе основна заплаха за вратата на „Пирин“. Той е на 27 години, юноша на „Боляри“ (Велико Търново) и идва от френското първенство, в което игра от 2010 г. до сега.

Така „Добруджа“ остава с 8 точки от 4 победи и 2 загуби. Отборът от Добрич дели второто място с „Пирин“ и „Осъм“, които имат същия актив.