Второ поредно равенство на Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед допусна поредна грешка, след като не успя да спечели домакинството си на Астън Вила. Срещата завърши 2:2, като феновете на "червените дяволи" едва ли има с какво положително да запомнят срещата.

Джак Грийлиш откри резултата в 11-ата минута, а домакините изравниха след автогол на Том Хийтън малко преди почивката. Линдельоф изведе Ман Юнайтед напред през втората част, но две минути по-късно Мингс изравни.

Едната точка всъщност изкачи отборът на Солскяер на девето място, но само пет точки делят отборите от пето до 17-о място. Следващите два двубоя на "червените дяволи" са срещу Тотнъм и Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед имаше инициативата в първите минути, но постепенно гостите заиграха по-добре. В 11-ата минута Джак Грийлиш откри резултата. Халфът се измъкна от Перейра и с много хубав удар прати топката в далечния ъгъл извън обхвата на Де Хеа. “Червените дяволи” изпитваха сериозни затруднения, като идеи не идваха от халфовата линия, а Хуан Мата, който играеше зад нападателя, почти не докосваше топката.

След половин час игра топката отново бе в мрежата на Юнайтед. Влезлият като резерва Трезеге, който замени контузилия се Ел Гази, успя да се разпише след разбъркване в наказателното поле. Попадението обаче бе отменено поради засада на Грийлиш в началото на атаката. Астън Вила направи още няколко опасни атаки през първата част, но не стигна до завършващ удар. Трезеге се отличи и с фантастичен удар от много трудна позиция, след който топката разтресе гредата.

Гостите сами си създадоха проблеми малко преди почивката. Те загубиха топката в опасна зона, стигна се до ъглов удар. Топката стигна до Перейра, който с великолепно центриране намери Рашфорд в наказателното поле. Английският национал стреля с глава, топката се удари в гредата, след това във вратаря Том Хийтън и се озова в мрежата.

В началото на второто полувреме отборът на Солскяер играеше по-активно и имаше предимство, като организира няколко добри атаки. В 64-ата минута домакините поведоха. След центриране, топката бе отклонена от Уесли и се озова на главата на Линдельоф, който направи резултата 2:1.

Преднината не се задържа дълго, тъй като две минути по-късно Тайрън Мингс изравни. На пръв поглед изглеждаше, че английският национал бе зад защитата на съперника, но след разглеждане на ситуацията се видя, че Брендън Уилямс покрива засадата и попадението бе зачетено.

Изравнителният гол сякаш спря устрема на домакините и те трудно стигаха до положения в следващите минути. Все пак Марсиал имаше великолепна възможност да се разпише. Топката стигна до французина след разбъркване в наказателното поле, но той реши да я насочи много технично, като я вдигна, а резултатът бе, че я прати над вратата.

МАН ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 2:2
0:1 - Грийлиш (11)
1:1 - Рашфорд (42)
2:1 - Линдельоф (64)
2:2 - Мингс (66)