Люнгберг изведе Арсенал до точка в дебюта си (видео)

Арсенал стигна до точка при гостуването си на Норич в първия мач, в който тимът бе ръководен от временния наставник Фреди Люнгберг. Срещата завърши 2:2, като лондончани трябва да се радват на точката, тъй като домакините пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до победата.

"Артилеристите" демонстрираха типичната си игра - опасни в атака и трагични в защита. Пуки откри резултата в 21-ата минута, а гостите изравниха чрез Обамеянг, който се разписа от спорна дузпа, която изпълни два пъти. В самия край на първото полувреме Кантуел изведе Норич напред. Обамеянг вкара за 2:2 в 57-ата минута, а до края тимът на Даниел Фарке на няколко пъти се размина с победен гол.

След това равенство ситуацията на Арсенал продължава да е сложна, докато ръководството търси нов мениджър. Лондончани са осми в класирането, като изостават на седем точки от четвъртия Челси.

Арсенал започна агресивно и пропусна две отлични възможности в началото. Проблемите в защита на тима обаче бързо се забелязаха. Люнгберг бе заложил на Мустафи и Давид Луис в центъра на отбраната, а именно двамата позволиха на Теему Пуки да сложи край на головата си суша. Финладецът бе оставен да стреля, а след рикошет топката се озова в мрежата.

Преднината на Норич се задържа осем минути. Съдията отсъди спорна дузпа за игра с ръка на Зимерман, тъй като той бе избутан преди да извърши нарушението. Обамеянг застана зад топката, а Тим Крул спаси удара. Реферът обаче отсъди дузпата да бъде преизпълнена заради навлизане на играчи и този път нападателят на гостите не сбърка.

Защитата на Арсенал продължи да допуска грешки и в края на първото полувреме Тод Кантуел се възползва, като изведе домакините напред. Обамеянг успя да изравни след почивката, но през втората част “артилеристите” трябваше да благодарят на Бернд Лено, който на няколко пъти се намеси решително.

НОРИЧ - АРСЕНАЛ 2:2