ЦСКА-София пак не би Лудогорец на "Армията" след два съдийски гафа и уникален пропуск (видео)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига, което позволи на гостите да запазят своята преднина от 7 пред втория Левски. След четвъртото поредно нулево равенство между двата отбора червените продължават да са четвърти, на цели 11 точки от върха.

Двата тима изиграха посредствен двубой, в който бе създадено само едно от така наречените 100-процентови голови положения. То отиде в актива на орлите, но Жордан Икоко не уцели празната врата от четири метра.

20 ЦСКА-София - Лудогорец

И тази среща не мина без спорни съдийски отсъждания. Първо реферът Николай Йорданов можеше да отсъди дузпа за разградчани след игра с ръка на Раул Албентоса, а след това, в 33-ата минута, имаше основание да покаже директен червен картон на Рафаел Форстър за нарушение срещу Али Соу, но реши да компенсира и не го стори.

Иначе в стартовата 11-ка на червените нямаше изненади. Кристиан Малинов пак остана на пейката за сметка на Антов и Пинто. В тази на разградчани липсваха голяма част от основните им футболисти. В състава не попаднаха Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Сисиньо, Баджи и Григоре, а на техните места започнаха Икоко, Битон, Чибота, Моци, Дяков и Форстър.

Любопитна подробност е, че домакините стартираха с трима българи, а Лудогорец - с четирима.

Срещата започна с минута бурни аплодисменти в памет на легендарния български актьор Стефан Данаилов, а сектор "Г" издигна транспарант "Почивай в мир, Ламбо!".

В първите минути мачът бе равностоен и без положения пред двете врати. Първата дискусионна ситуация дойде в 12-ата минута, когато реферът Николай Йорданов можеше да отсъди дузпа за орлите, но не направи това. Тогава Лудогорец организира опасна атака отдясно чрез Чибота, който центрира към непокрития Недялков. Защитникът стреля от въздуха, но ударът му се получи като пас към непокрития Кешерю. Румънецът пробва да овладее на пет метра фронтално срещу вратата, Албентоса опита да му попречи и чукна топката с ръка. Разградчани поискаха дузпа, но съдията остана безмълвен.

В 24-ата минута Рубен Пинто отправи първия удар по посока на една от двете врати, но той излезе много над напречната греда.

В 33-ата минута дойде втората дискусионна ситуация. Соу спринтира с Форстър при пас в дълбочина, защитникът игра с топката, но след това и фаулира своя съперник. Домакините поискаха директен червен картон, претендирайки, че нападателят е щял да излезе сам срещу вратаря, но Йорданов вдигна жълтия цвят.

Тиаго стреля слабо от фаула и право в ръцете на Илиев.

В ответната атака разградчани организираха много опасна атака отляво, последва центриране в малкото наказателно поле, но Анисе закъсня да атакува топката и в крайна сметка червените се справиха със заплахата.

Втората част започна като първата - с битка в центъра на терена и без положения. Това се промени в 59-ата минута, когато Лудогорец като по чудо не откри резултата. Чибота надбяга Албентоса, след което подаде към Икоко, който бе на празна врата, но от четири метра стреля в аут.

Само 180 секунди по-късно Чибота се откъсна от центъра сам срещу вратаря, но се засуети и позволи да бъде застигнат.

В 70-ата минута и червените пропиляха единствената си добра възможност. Тиаго стреля отлично от фаул, но Илиев с невероятен рефлекс изби в корнер.

Някъде тук треньорът на орлите пусна в игра Марселиньо и Вандерсон, което позволи на гостите да разиграват по-дълго топката и да не позволяват на противника да атакува. Това затрудни ЦСКА-София, който до края на срещата се отличи само с един изстрел, дело на Али Соу с глава, но той не стигна до вратата.

Така Лудогорец постигна минималната цел три дни след тежкия мач в Лига Европа срещу ЦСКА (Москва), непозволявайки на червените да вземат трите точки от мача на "Армията" и запазвайки седемточковата си преднина пред преследвача Левски.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0