Много странна дузпа помогна на Атлетик Билбао - Black Friday на "Сан Мамес" (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надделя с 2:0 над гостуващия Гранада в среща от 15-ия кръг на Ла Лига.

Първият гол дойде след до голяма степен несъществуваща дузпа. Домингош Дуарте избута Раул Гарсия, когато вече вратарят беше уловил топката. Лекото заяждане на защитника беше видяно като дузпа от рефера въпреки преиграването на Гарсия. Любопитното е, че въпреки скандалното съдийско решение вратарят Руи Силва парира удара на Раул Гарсия. Арбитърът нареди дузпата да бъде пребита, тъй като стражът не беше на голлинията при изпълнението. В 83-ата Юри Берчичи реализира втори гол.

Иначе тимът от “Лос Карменес” започна силно и още в четвъртата минута можеше да се възползва от разсеяна игра на вратаря на баските Унай Симон. В 24-ата Иняки Уилиямс впечатли с хубав рейд, но разочарова с шута. Южняците стартираха силно и втората част. Малко преди края на срещата Унай Лопес пусна ниско подаване в наказателното поле и левият защитник Юри засече с шпагат за крайното 2:0.

С успеха момчетата на Гайска Гаритано излязоха на пета позиция.