Лацио отнесе Удинезе за едно полувреме и вече гледа към Ювентус (видео)

Лацио не срещна никакъв проблем при домакинството си на Удинезе и постигна шеста поредна победа в Серия “А”. “Орлите” се наложиха с 3:0 с голове още през първото полувреме и продължават да са на трета позиция след 14 срещи. Освен това те съкратиха до 6 точки разликата от Ювентус, а в следващия кръг приемат шампионите на “Олимпико”. Новият лидер Интер е начело със 7 пункта повече.

Успехът на Лацио дойде след две решаващи отсъждания на ВАР - и двете в полза на домакините. В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич овладя топката след единоборство с Родриго Бекао и подаде към Чиро Имобиле, който насочи кълбото в мрежата. Футболистите на Удинезе претендираха за нарушение на сърбина, но ВАР и главният съдия прецениха, че такова не е имало.

В 36-ата беше отсъдена дузпа, след като ВАР и реферът пак се съгласиха, че Уилиям Трост-Еконг препъва Хоакин Корея. Имобиле беше точен от 11-те метра за второто си попадение.

Във финалните секунди на полувремето Корея спечели още един наказателен удар, след като този път принуди Брам Нуйтинк да наруши правилата. Тази дузпа не подлежеше на дискусия, с Луис Алберто я реализира за 3:0.

През втората част темпото рязко спадна, а и тимът от Удинезе не стори нищо смислено, за да притесни “бианкочелестите”.

За гостите това е трета загуба в последните пет кръга, като те заемат 15-а позиция.