Италия

Тео Ернандес герой за Милан (видео+галерия)

01 декември 2019 | 17:52 - Обновена
Отборът на Милан прекъсна черната си серия от три мача без победа в Серия "А". "Росонерите" измъкнаха трите точки срещу Парма с гол в края на Тео Ернандес. Бившият футболист на Реал Мадрид отбеляза третото си попадения за клуба в 88-ата минута, а голът донесе първата победа на Стефано Пиоли далеч от "Сан Сиро", като треньор на гранда от Милано. Двубоят от 14-ия кръг на калчото завърши 1:0 за миланистите, които вече имат актив от 17 точки, докато "дуковете" записаха четвърто поражение пред своя публика и останаха с 18 точки на осма позиция.

Гостите започнаха по-активно и още във втората минута Хакан стреля опасно покрай вратата. В петата минута Романьоли с глава също пропусна да се разпише. В 23-ата минута Сепе изби бомбен шут на Кесие, а секунди по-късно Пьонтек не уцели вратата с глава. Чалханоглу и Кесие имаха нужда от лекарска помощ, но въпреки това останаха на терена.

Хермани пропиля отличен шанс за "дуковете" в 33-ата минута. Тогава той беше изведен сам срещу Донарума, но вместо да стреля потърси подаване към Барила. При следващата атака Сепе повтори спасяването си от удара на Кесие, като този път спря Чалхаоглу. В 37-ата минута и удар на Бонавентура мина покрай дясната греда, докато последните секунди на първата част Кучка можеше да даде аванс на Парма.
Втората част дъждът се усили чувствително, а Милан се пренесе изцяло в половината домакините, които разчитаха на контраатака. При първата такава Жервиньо излезе срещу очи в очи с Донарума, който спаси, но дори да се беше разписал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като бе в положение на засада.

В 60-ата минута Сусо се размина с попадение след изстрел от 18 метра. Ударът на испанеца мина на сантиметри от лявата греда на Сепе. Милан натискаше и опитваше да стигне до гол, но точен изстрел във вратата на Парма така и не падаше. Крунич и Рафаел Леао смениха Кесие и Пьонтек. Чалханоглу пропусна в 82-ата минута, когато финтира двама бранители и стреля с левия крак, но Сепе парира. Вратарят изби и удар на Сусо след това, но в 88-ата минута капитулира. Това се случи, след като домакините допуснаха сериозна грешка в защита. Първо Бонавентуна стреля, а Сепе изби в краката на юношата на Милан Дармиан, който се опита да изчисти топката, но тя удари Бруно Алвеш и се върна в краката на Ернандес, който с технично изпълнение вкара третото си попадение за сезона. Левият защитник бурно се израдва под агитката за "червено-черните", за което получи жълт картон.

Милан задържа преднината си и записа едва пети успех през този сезон, с който прекъсна негативната си серия в шампионата. Следващата седмица "росонерите" отново гостуват на бивш тим на Пиоли - Болоня, който е воден от бившия треньор на миланистите Синиша Михайлович.

ПАРМА - МИЛАН 0:1

0:1 Ернандес (88)
ПАРМА (4-3-3): Луиджи Сепе, Матео Дармиан, Брун Алвеш, Рикардо Галиоло, Симоне Якопини, Юрай Кучка, Гастон Бругман, Ернани, Антонио Барила, Деян Кулушевски, Жервиньо
МИЛАН (4-3-3): Джанлуиджи Донарума, Андреа Конти, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Джакомо Бонавентура, Франк Кесие, Исмаел Бенасер, Сусо, Хакан Чалханоглу, Кшищоф Пьонтек

Матия Спрокати Матия Спрокати93
90' Джанлуиджи Донарума  Джанлуиджи Донарумажълт картон
89' Тео Ернандес  Тео Ернандесжълт картон
88' Тео Ернандес  Тео Ернандесгол
Жервиньоизлиза Жервиньо  87'
Матия Спрокативлиза Матия Спрокати
71' Франк Кесие  Франк Кесиеизлиза
Раде Крунич  Раде Круничвлиза
Гастон Бругманизлиза Гастон Бругман  70'
Андреас Корнелиусвлиза Андреас Корнелиус
Антонио Барилаизлиза Антонио Барила  64' Кшищоф Пьонтек  Кшищоф Пьонтекизлиза
Алберто Грасивлиза Алберто Граси  Рафаел Леао  Рафаел Леаовлиза
Симоне Якопинижълт картон Симоне Якопини  61'
58' Исмаел Бенасер  Исмаел Бенасержълт картон