Бивш играч на Барса е горд с обидата си към Реал Мадрид

Бившият футболист на Барселона Алейш Видал увери, че съвсем целенасочено е отправил неприличен жест към отбора на Реал Мадрид, след като вчера неговият тим Алавес изравни резултата в двубоя срещу столичани от Ла Лига. В 65-ата минута домакините вкараха за 1:1 чрез Лукас Перес, а Видал веднага направи жест с ръце точно пред лицето на Серхио Рамос. Капитанът на Реал призова рефера да го санкционира, но това не се случи.

“Четох някъде, че този ми жест бил насочен към нашите запалянковци - обясни Видал. - Не съм толкова глупав, все пак те ни помагаха. Направих го, без много да се замисля - просто нещо ми щракна в главата. Ако някой се чувства засегнат, нека му. Не дължа обяснения на никого.”

Видал бепе изнервен, след като през първото полувреме на “Мендисороса” реферите не видяха настъпване срещу него в наказателното поле на съперника и му показаха жълт картон за симулация вместо дузпа.

Фланговият футболиста изкара три сезона в Барселона между 2015 и 2018 г., но така и не се наложи. В момента той е в Алавес под наем от Севиля.

Вчера обаче Реал Мадрид спечели с 2:1.