Филаделфия и Индиана предложиха истинско зрелище, разделиха ги само три точки

Филаделфия измъкна много трудна победа над Индиана със 119:116 и по този начи прекъсна серията на своите гости от пет последователни успеха. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка от самото начало на срещата и непрекъснато успяха да се догонят, за да решат всичко в последната четвърт.

Домакините започнаха силно и взеха преднина от 38:29. Пейсърс отговори със силна втора част 27:36, което доведе до абсолютен паритет от 65:65 на почивката. Третата част продължи по сходен начин с 28:28, за да успеят домакините да спечелят последната четвърт с 26:23 за крайното 119:116.

Джоел Ембийд бе най-полезен за 76сиксърс с 32 точки и 11 борби, а Бен Симънс добави 15 точки и 13 асистенции. Т. Джей Уорън отбеляза 29 за гостите, а Домантас Сабонис добави 13 точки и 10 асистенции.