Хардън изригна с 60 точки за три четвърти, изравни постижение на Майкъл Джордан при гръмка победа над Атланта (видео)

Суперзвездата на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън изригна с 60 точки за 31 минути и “Ракетите” прегазиха у дома Атланта Хоукс със 158:111 в мач от НБА през изминалата нощ. Хардън остана на 1 точка от личния си рекорд, като вкара 8 тройки (8-14) и цели 20 наказателни удара (20-23). Гардът изгледа цялата последна четвърт от пейката, тъй като след първите три четвърти Хюстън имаше аванс от 127:73.

За Хардън това бе четвърти мач в кариерата му с 60 или повече точки и той се изравни с Майкъл Джордан на трето място по този показател. Рекордьор е Уилт Чембърлейн с 32 мача с по 60+ точки, а втори е Коби Брайънт с 6. Хардън стана и третият играч в последните 25 сезона с 60 точки за три четвърти, присъединявайки се към Клей Томпсън (2016) и Коби Брайънт (2005). Двубоят с Атланта бе 20-ият за Хардън, в който той отбелязва 50 или повече точки, като това му отрежда четвърто място в тази класация.

Играчите на Майк Д’Антони бяха без центъра Клинт Капела и крилото Данюъл Хаус, които пропуснаха срещата поради заболявания, но въпреки това се справиха без проблеми с “Ястребите”, които нямат победа от 12 ноември, а снощи за тях не игра новобранецът Кем Редиш, заради травма в китката. Пойнт гардът Трей Йънг бе най-резултатен за Хоукс с 37 точки, като реализира 5 тройки.

Хюстън е четвърти в класирането в Западната конференция с 13 победи и 6 загуби, а Атланта заема последното 15-о място на Изток с 4 победи и 16 поражения.