Витоша отново не победи и Втора лига изглежда все по-близо (видео+снимки)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Дунав завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 18-ия кръг на efbet Лига. Двата тима си размениха по един гол през втората част. Емил Гъргоров откри от дузпа, а Стефан Христов възстанови равенството. В последните 15 минути домакините играха с човек по-малко, тъй като Румен Гьонов получи втори жълт картон.

След нулево първо полувреме, в което головите положения пред двете врати на практика липсваха, с изключение на едно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Емил Гъргоров, който срещна гредата, домакините откриха резултата малко след почивката. В 53-ата минуута Четин Садула пробва центриране в наказателното поле, където Мартин Костадинов игра с ръка и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Гъргоров и не сбърка.

В 65-ата минута гостите изравниха. Александър Исаевски получи топката по лявото крило, след което намери по земя в наказателното поле Стефан Христов. Нападателят хладнокръвно овладя топката и простреля бившия си тим за 1:1.

44 Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе)

Малко по-късно Витоша можеше да стигне за втори път до аванс. Кабов напредна към наказателното поле и стреля, но ударът му се отби в гредата.

В 76-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Румен Гьонов фаулира Христов и получи жълт картон. Това бе второ официално предпуреждение за бранителя и така Витоша остана с десет души.

До края на мача двата тима пробваха няколко опасни атаки, но до чисти ситуации не се стигна пред нито един от вратарите. Дунав не успя да вземе напълно инициативата след като остана с човек повече и съумя да наложи силен натиск спрямо съперника.

Така в класирането Дунав заема 11-о място с актив от 17 точки. Витоша от своя страна записа пета точка на сметката си. Бистричани обаче остават доста далеч от зоната на плейофите за оставане. Предпоследния Ботев (Враца) е с осем повече с 13.

efbet Лига: 18 кръг:

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ДУНАВ (РУСЕ) 1:1

1:0 Гъргоров (54-д)
1:1 Христов (65)