Арда спря Локо (Пд) на "Лаута" (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (Пловдив) пропусна отлична възможност да се изравни с Левски на второто място във временното класиране. "Смърфовете" стигнаха само до 0:0 в домакинството си на Арда (Кърджали) от 18-ия кръг на efbet Лига. Така играчите на Бруно Акрапович останаха на трето място с актив от 37 точки, изоставайки на две от Левски и на осем от лидера Лудогорец. "Бяло-черните" играха през последните 15 минути с човек по-малко, след като Стивън Езе беше изгонен за втори жълт картон.

Домакините обаче имат претенции към рефера Стефан Апостолов, който по-рано не отсъди втори жълт картон за Георгиев. Играчите на тима от Кърджали записаха трети пореден мач без загуба и без да допускат гол. "Сините" останаха на шесто място с 26 точки.

Локомотив прекъсна серията си от четири поредни победи на своя стадион, като в пети пореден мач Мартин Луков не допусна гол на "Лаута", но този път носителят на Купата на България не успя да надвие новаците, както стори през първата среща от сезона, когато разби с 5:2 Арда на същия този стадион.

В състава на домакините се завърна Стивън Езе, който бе възстановен от контузията си. Именно това беше единствената промяна сред титулярите от загубата с 1:2 от Лудогорец. Акрапович пусна на терена Луков на вратата и Петрович, Езе и Алмейда в защита. Томашевич и Карагерен действаха на двете крила като халф-бекове. Умарбаев и Витанов бяха двамата в средата на терена, а пред тях като плеймейкър бе Георги Илиев. Дуото в атака пък бе съставено от Димитър Илиев и Ожболт.

Стамен Белчев пусна в игра Караджов на вратата, а пред него действаха Рандал, Крумов, Гаич и Кръстев. Мартинов и Ховсепян бяха са дефанзивните полузащитници, Лозев, Сидул и Георгиев бяха зад Василев, който бе на върха на нападението.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на великия български актьор Стефан Данаилов, който напусна този свят през тази седмица на 76 години.

"Смърфовете" владееха инициативата, но слаб удар на Езе не затрудни Караджов. В 17-ата минута Лозев беше близо до гол, но отличен рефлекс показа Луков, който при добавката получи гол, но той беше отменен поради фаул на Василев срещу вратаря.

Чисти положения липсваха до паузата, а двата тима разочароваха. Домакините бяха далеч от доброто си представяне през тази есен.

Втората част играта стана малко по-интересна. Георгиев стреля в 52-ата минута високо над вратата. Илиев стреля неточно при следващата атака. Езе получи жълт картон за фаул в центъра, а Спас Делев и Иван Коконов влязоха за гостите.

Именно бившият нападател на ЦСКА изпусна най-добрата възможност за Арда. В 66-ата минута бързакът се откъсна отляво и стреля, но Луков спаси. Няколко минути по-късно Езе получи втори жълт картон и остави домакините с 10 човека. Това се оказа решаващо за крайния резултат. Въпреки че в даденото продължение първо Карагерен се спъна и пропусна добра възможност, а при ответната атака Мартин пропусна.

Така двата тима разделиха по една точка в един мач, който няма да бъде запомнен с нищо специално.  Сега предстоят важните мачове за Купата на България на двата състава през седмицата. Пловдивчани ще защитават трофея срещу Литекс в Пловдив, докато Арда ще приема в Кърджали ЦСКА-София, а няколко дни по-късно ще играе на "Лаута" с "червените" за първенство.