Ница най-после записа победа срещу Анже

Отборът на Ница надделя с 3:1 като домакин на Анже в среща от 15-ия кръг на Лига 1.

Гостите откриха резултата в 22-ата минута, когато Анжело Фулгини слаломира между противниковите защитници и прати топката в тяхната мрежа. Тимът от Лазурния бряг обаче успя да изравни в 39-ата минута, след като Арно Лусамба засече центриране на Мизиан Маолида. Именно младото крило даде преднина на своя отбор в 53-ата минута, завършвайки прекрасна атака, в която Каспер Долберг и Пиер Лее Мелу осъществиха пасове с пета. Крайното 3:1 оформи датският национал в 90-ата минута.

В друг мач от кръга Лил победи гостуващия Дижон с минималното 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза голмайсторът на тима Виктор Осимен от дузпа в добавеното време на първата част.