Велев и Димитров победиха Антони Иванов в Румъния

Отборът на Сепси спечели с 1:0 домакинството си на Университатя (Крайова) от 18-ия кръг на румънската Лига 1. Това бе своеобразно “българско” дерби, тъй като в състава на домакините цял мач записаха Стефан Велев и Ради Димитров, докато за гостите титуляр започна Антони Иванов, който обаче бе заменен в 78-ата минута.

Единственият гол в срещата падна още в 8-ата минута, а негов автор бе Павол Сафранко.

С този успех Сепси събра актив от 19 точки и излезе на 10-ото място във временното класиране. Университатя пък вече е извън топ 3 на 4-ата позиция с 31 точки.

Другият мач от кръга между Волунтари и ФКСБ пък бе отложен заради пороен дъжд, който наводни терена. Това можеше да бъде второ “българско” дерби за деня между Божидар Митрев и Божидар Чорбаджийски. Срещата обаче най-вероятно ще бъде пренасрочена за 18 декември.