Лион сложи край на домакинската победна серия на Страсбург

Отборът на Лион обърна Страсбург и го надви с 2:1 като гост в ранния двубой от днешната програма на 15-ия кръг в Лига 1.

Домакините поведоха в резултата в 22-ата минута, когато Юсуф Фофана се разписа с удар в далечния долен ъгъл. В 40-ата минута обаче Максуел Корне изравни с шут от границата на наказателното поле. Именно след негово центриране в 75-ата минута Джеф-Рене Аделаид донесе пълния обрат в мача, а с това и победата на “хлапетата”.

По този начин Лион се изкачи на 4-ото място в класирането с актив от 14 точки. След четири поредни домакински победи Страсбург най-после претърпя поражение на своя стадион, което го остави на 12-ата позиция с 18 пункта.