Кристъл Палас прекъсна лошата серия (видео)

Кристъл Палас сложи край на серията си от пет поредни мача без победа, след като надделя с 2:0 над Бърнли като гост. Лондончани вкараха по един гол и в двете полувремена. Уилфред Заха даде аванс на "орлите" точно преди почивката след солова акция и нисък удар, след който Поуп докосна топката, но не успя да я спаси. Малко преди тази ситуация попадение на Аю бе отменено заради засада. В 78-ата Джефри Шлуп подсигури победата на Палас с втори гол, дошъл след груба грешка в защита на Бен Мий.

Крис Ууд пропусна най-добрата възможност за домакините в добавеното време, когато отблизо стреля над вратата.

С този успех Палас се изкачи до 10-о място във временното класиране с актив от 18 точки. Бърнли има точно толкова, но е осми заради по-добрата голова разлика.