Йодегор пое диригентската палка при победа на Реал Сосиедад (видео)

Отборът на Реал Сосиедад спечели с 4:1 у дома срещу Ейбар в баски двубой от 15-ия кръг на Примера дивисион. Робин Льо Норман (25), Микел Оярсабал, Вилиан Жозе (58) и Мартин Йодегор (81) вкараха за домакините. Освен с гола си младият норвежец се отличи и с асистенция. За “синьо-червените” точен беше Папе Кули Диоп (35).

В 25-ата минута Робин Льо Норман откри резултата с глава след центриране на Мартин Йодегор. домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Такаши Инуи подаде към Папе Диоп, който реализира от точката на дузпата - 1:1.
Втората част започна с втори гол за “чури урдин”. В 48-ата минута Микел Оярсабал вкара елегантно попадение след шут от въздуха към далечния ъгъл. В 58-ата Вилиан Жозе се възползва от лошо позициониране на защитниците и отправи голов удар по диагонала от около 19 метра - 3:1. В 81-ата Йодегор отбеляза красиво попадение след фалцов удар към далечния ъгъл - 4:1.