Хофе и Фортуна взеха по точка

Отборите на Хофенхайм и Фортуна (Дюселдорф) направиха 1:1 в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. Андрей Карамарич (6) откри резултата в полза на домакините, а Роувен Хенингс изравни в 88-ата.
В шестата минута Флориан Грилич хвърли далечно подаване, което преодоля и защитата и вратаря на гостите. Андрей Крамарич изчака топката и я вкара в близкия ъгъл след неумелото излизане на стража. Домакините владееха по-често кълбото и по-често създаваха опасности пред противниковата врата. Гостите действаха доста пасивно в предни позиции.

Тимът от Дюселдорф създаде първата си голова ситуация в 48-ата минута, но вратарят Оливер Бауман се справи. В 69-ата домакините пропуснаха да вкарат втори гол след добра възможност от корнер. В 76-ата Каан Айхан направи хубав рейд, намери Алфредо Моралес, чийто изстрел беше отразен. В 88-ата защитата на Хофе не успя да изчисти при центриране отляво, топката попадна на крака на Роувен Хенингс, който шутира безкомпромисно по диагонала - 1:1.