Нафтата се върна към победите

Тимът на Нефтохимик надви с 2:1 Спартак (Плевен) в гостуването от 17-ия кръг на Втора лига. Гостите поведоха с 2:0 след два бързи гола. Първо Димитър Костадинов даде аванс на бургазлии в 16-ата минута, когато завърши успешно контраатака на своя тим. Шест минути по-късно Иван Колев удвои. Той стреля първо с глава, вратарят Станислав Антонов спаси, но при добавката не сгреши и даде комфортна преднина на "шейховете".

Десет минути преди края на първата част Ивайло Раденцов намали от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Ивайло Иванов. През втората част нови голове нямаше и Нефтохимик записа първа победа от 19 октомври. "Зелените" нямаха успех в последните четири мача. Поражението е четвърто поредно за Спартак в домакинствата си в Ловеч.

Бурзаглиите вече са осми с 24 точки, а плевенчани имат едва девет точки и заемат 15-то място. Бившият треньор на Спартак Емил Велев гледа мача от трибуните.

Спартак (Пл) – Нефтохимик 1:2  (1:2)