Кошмарът Камбуров отново наказа Левски, "сините" обаче спряха серията от загуби с Берое (видео+галерия)

Отборите на Берое и Левски този път не излъчиха победител. Двата тима завършиха 1:1 в мача от 18-ия кръг на efbet Лига в Стара Загора. Кошмарът на столичани Мартин Камбуров продължи историческата си серия от голове срещу 26-кратните шампиони. Таранът отбеляза своя 21-и гол в своята кариера срещу "сините". Той беше точен в 44-ата минута, а в 53-ата минута голмайсторът на гостите Найджъл Робърта де разписа за тима на Петър Хубчев. Равенството може да се приема и като частичен успех за гостите, които прекъснаха серията си от четири поредни загуби срещу Берое в първенството. Именно заралии нанесоха този сезон и единствената домакинска загуба на левскарите в шампионата (1:3), когато Камбуров се разписа два пъти.

Наставникът на домакините Димитър Димитров, който е единственият треньор с успех срещу Левски с пет тима - Нефтохимик, Велбъжд (Кюстендил), Черноморец (Бургас), Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, направи две промени в тима от победата с 3:0 над Дунав. Георги Ангелов и Милен Желев отстъпиха местата си на Ерол Алкан и Педро Еуженио. Херо заложи на кошмара на "сините" Мартин Камбуров, който водеше атаката в схемата 5-4-1.

74 Берое - Левски

Петър Хубчев направи една промяна от успеха с 2:0 над Царско село. На мястото на Нуно Рейш започна Янис Каргас. Резервният страж Николай Михайлов е контузен и алтернатива на Милан Миятович под рамката бе 19-годишният Петър Иванов. Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Каркас и Иван Горанов бяха защитниците. Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорните халфове, а Станислав Иванов, Дени Алар и Паулиньо пък действаха зад Найджъл Робърта.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на великия Стефан Данаилов, който през седмицата напусна този свят на 76 години. Агитката на "сините" бе разделена на две. Основната част седеше на обичайното място под таблото, а втората група ултраси бе в края на сектор "В". Първата опасност беше в 7-ата минута, когато Тиам стреля от границата на наказателното поле, но Перниш спаси. В 14-ата минута гостите искаха червен картон за Конте, който удари без топка Каргас, но реферът Петър Костадинов отсъди само фаул в полза на столичани. Иван Бандаловски от воле беше близо до гол в 24-ата минута. Бранителят обаче не уцели вратата след центриране от корнер.

Следващите минути жълти картони получиха Ейолфсон и Горанов. Минута преди края на първата част Берое излезе напред. Най-големият кошмар на Левски Мартин Камбуров продължи да пише история на гърба на 26-кратните шампиони. Капитанът на Берое беше точен с глава, вкарвайки своя 21-и гол срещу "сините", като подобри собствения си рекорд. Той надскочи Тиам и Каргас след центриране на Минчев и матира Миятович.

Втората част стартира с удар на Бригидо, но Миятович спаси. Попадение на Робърта беше отменено в 52-ата минута поради засада, но минута по-късно таранът изравни. Този път Алар стреля силно с десния крак, Перниш изби, но при добавката Робърта се пребори с Ерол и възстанови равенството. Това е негов осми гол с екипа на Левски и втори поред, след като се завърна след контузия.

Левски започна да вярва в победата и опита да натисне, но не успя да създаде чисти положения. Домакините пък на контраатака имаха няколко добри възможности. В 71-ата минута Цветков надбяга Горанов и центрира към Бригидо, който се забави с подаването към Камбуров и синята защита се справи със сетни усилия.

Капитанът на Левски Миланов стреля в аут от пряк свободен удар в 77-ата минута. Франко Мазурек влезе на мястото на Иванов, като Робърта заигра отдясно, а Алар започна да води атаката. Малко по-късно Насиру Мохамед смени Алар, като Робърта отново стана основното острие. Хубав пробив на Паулиньо отляво завърши с лошо подаване на бразилеца.

В същото време центриране на Еуженио премина през цялото наказателно поле на гостите, където нито един играч на Берое не успя да играе с топката. Перниш съобразително излезе и спря дълго подаване към Робърта, който излизаше сам срещу него.

Така двата тима завършиха 1:1, като Левски остана на второ място с 39 точки. Берое пък е на осмо място с 25 точки. През седмицата двата тима имат тежки мачове за Купата на България. "Сините" приемат Черно море, а заралии са домакини на ЦСКА 1948.