Сан Антонио спря собствената си и серията на Клипърс

ЛаМаркъс Олдридж и Дерик Уайт записа по 17 точки за изненадващата победа на Сан Антонио срещу Лос Анджелис Клипърс със 107:97. Така бе спряна серията седем поредни успеха на гостите. Сан Антонио, които бяха загубили 10 от предишните си 11 мача, изиграха страхотна среща.

За Клипърс Каухи Леонард завърши с 19 пункта, 7 борби и 7 асистенции. Двата тима се вкопчиха в сериозна битка от самото начало на срещата. Първата част бе спечелена от гостите с 30:27, но “шпорите” отговориха подобаващо с 26:23, което гарантира паритет на почивката.

Решителна се оказа третата част, когато момчетата на легендата Грег Попович надделяха с 29:18. Клипърс взе преднина от едва 1 точка в последната четвърт - 26:25, за крайното 107:97.