Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Славия с първа победа в Суперлигата (галерия)

Отборът на Славия записа първа победа през сезона във волейболната Суперлига на България за мъже. "Белите" се наложиха много трудно и драматично у дома над Черно море (Варна) с 3:2 (25:20, 25:22, 23:25, 8:25, 15:12) в мач от 8-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в София.

46 Славия - Черно море

Въпреки успеха, Славия остава на последното 12-о място във временното класиране с 1 победа, 7 загуби и 2 точки. Варненци са 10-и с 2 победи, 6 загуби и 5 точки. В 9-ия кръг "белите" ще гостуват на Марек Юнион Ивкони в Дупница, а Черно море е домакин на ЦСКА. И двете срещи са в петък (6 декември).

Домакините от Славия започнаха по-добре и спечелиха първите два гейма след 25:20 и 25:22. Последва силна игра от страна на варненци, които изравниха резултата и пратиха мача в тайбрек, като в четвъртия гейм Черно море даде само 8 точки на "белите". В решителния пети гейм Славия отново намери верния ритъм и след 15:12 и 3:2 се поздрави с първа победа в шампионата.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:2 (25:20, 25:22, 23:25, 8:25, 15:12)