Марек спечели дербито на Югозапада

Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздрави с победа в първото за сезона дерби на Югозапада в Суперлигата на България за мъже. Волейболистите на Виктор Карагьозов се наложиха като гост над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 25:18, 22:25, 25:21) в среща от 8-ия кръг, играна тази вечер пред близо в зала "Септември".

Така дупничани са на 5-о място във временното класирането с 5 победи, 3 загуби и 15 точки. Пирин пък е на 8-а позиция с 3 победи, 5 загуби и 11 точки. В следващия 9-и кръг Марек е домакин на Славия, докато разложани ще гостуват на Левски. Мачовете са в петък (6 декември) съответно от 18,15 и 18,30 часа.

В първите два гейма гостите от Марек поеха инициативата изцяло и закономерно поведоха след 25:17 и 25:18. В третата част играчите на Мирослав Живков показаха друго лице и взеха нещата изцяло в свои ръце, намалявайки пасива на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртата част започна с огромна преднина за дупничани, която постепенно бе намалена от Пирин. Все пак, Марек стигна до победата след 25:21 и 3:1.

Над всички за Марек бе Илиян Преспов със страхотните 22 точки (5 аса! и 68% ефективност в атака) за победата. Златан Йорданов (5 блока!, 65% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) и Павел Душков (3 блока и 75% ефективност в атака) пък добавиха 16 и 15 точки за успеха.

За домакините от Пирин резервата Петър Петров (4 аса, 53% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) и Йордан Желязков (1 блок, 1 ас и 43% ефективност в атака) се отчетоха с 13 и 11 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (17:25, 18:25, 25:22, 21:25)
ПИРИН: Николай Манчев 1, Йордан Желязков 11, Георги Елчинов 2, Благовест Катранджиев 6, Костадин Гаджанов 9, Георги Чалъков 3 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 13, Любомир Телкийски 1, Мартин Юруков 4, Иван Велев, Дафин Коцаков-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
МАРЕК: Чоно Пенчев 2, Илиян Преспов 22, Златан Йорданов 16, Яни Георгиев 3, Павел Душков 15, Борислав Апостолов 8 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов 3)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.