Отборът на Китанов се изравни с лидера в Румъния (видео)

Бившият вратар на Черно море и ЦСКА-София Георги Китанов не игра за Астра (Гюргево), а отборът му постигна много важна победа с 1:0 над гостуващуя Газ Метан в 18-ия кръг на румънската Лига 1. Това беше шести пореден успех за тима на Йоан Андоне, който вече има 34 точки и се изравни на върха в класирането с лидера ЧФР Клуж.

Гостите също се представят силно от началото на сезона и днес оказаха сериозна съпротива. Те можеха да поведат в 19-ата минута, но Мариус Константин пропусна дузпа. Гола за Астра вкара Денис Алибек в 26-ата минута след подаване на Константин Будеску.

За Газ Метан титуляр беше Серджиу Буш, а след почивката се появи и друг бивш футболист на Левски - Нелуц Рошу.

Утре предстоят две "български" дербита в Румъния. Сепси на Стефан Велев и Радослав Димитров ще е домакин на Университатя (Крайова) с Антони Иванов, а Волунтари на Божидар Митрев ще посрещне ФКСБ на Божидар Чорбаджийски.