Велков и компания се изкачват в класирането

Последният Дордрехт създаде много проблеми на Ден Бош в среща от 17-ия кръг на холандската Еерсте дивизие, но отборът на Стефан Велков се наложи с 3:2 и постигна втори пореден успех. Българинът игра 90 минути за домакините.

Ден Бош поведе с гол на Ван Моорсел в 40-ата минута, а веднага след почивката Рубен Родригеш покачи на 2:0. Маркеш върна един гол от дузпа, но Буялафен направи 3:1 за Ден Бош. В добавеното време Дуейн Грийн оформи крайния резултат.

Тимът на Велков се изкачи на 12-о място в класирането с 21 точки, като изостава на 5 пункта от местата, даващи право на участие в плейофите за промоция в елита.