Късна драма с щастлив финал за Марсилия

Силната серия на Марсилия в Лига 1 продължава. Отборът на Андре Вилаш-Боаш постигна четвърта поредна победа и се утвърди на второто място, като се доближи на 5 точки от лидера Пари Сен Жермен. Успехът с 2:1 срещу Брест обаче дойде по възможно най-трудния начин. Домакините водеха с 1:0 до 88-ата минута, когато Ървин Кардона изравни. Секунди по-късно обаче резервата Неманя Радонич с брилянтен изстрел по диагонала хвърли "Велодром" в делириум.

Преди почивката Марсилия имаше надмощие, но не успя да вкара гол. Такъв падна в 56-ата минута, когато Буна Сар наказа груба грешка на вратаря на Брест Готие Ласоньор. Той излезе да пресрещне Дарио Бенедето, но не можа да играе с топката и тя продължи към голлинията, където Буна Сар стигна пръв до нея и откри резултата.

Най-интересни бяха последните минути. В 88-ата Вилаш-Боаш смени Димитри Пайе, който видя от пейката как само няколко секунди след това Кардона бележи за Брест. Цялата защита на Марсилия сбърка и нападателят на гостите технично преодоля Стив Манданда.

Марсилия обаче отговори на удара с удар. Радонич получи пас на левия фланг, навлезе към центъра и с перфектен изстрел по диагонала осигури трите точки на домакините.

В добавеното време съдията Йоан Амел първо показа червен картон на Александре Менди, но след консултация с ВАР коригира решението си и вдигна само жълт картон на резервата на гостите.

След днешната загуба Брест остана на 14-о място с 18 точки.