Селтик продължи с убедителното си представяне в Лига Европа (видео)

Отборът на Селтик постигна убедителна победа с 3:1 като домакин на Рен в двубой от 5-ия кръг на група Е в Лига Европа.

В 21-ата минута Люис Морган откри резултата в полза на “детелините”, възползвайки се от пас на Джеймс Форест. В добавеното време на първата част Райън Кристи удвои преднината на домакините с мощен шут отдалече. Майкъл Джонсън покачи на 3:0 в 74-ата минута. Французите все пак стигнаха до почетен гол в 89-ата минута, когато Адриен Хюну с глава засече центриране на Фаиту Мауаса.

Така Селтик със сигурност ще завърши на първата позиция в групата, след като още в миналия кръг се класира за елиминационната фаза на турнира. Тимът има 13 точки, докато Рен е последен само с един пункт в своя актив.