"Вълците" се развилняха в Истанбул (видео)

Отборът на Рома постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Истанбул Башакшехир в двубой от 5-ия кръг на група J в Лига Европа. Попаденията отбелязаха Жордан Верету (30' д.), Джъстин Клуйверт (40') и Един Джеко (45+1').
Първата по-интересна ситуация дойде чак в 30-ата минута, когато "вълците" получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на противниковия капитан Мехмет Топал. Верету застана зад бялата точка и откри резултата в полза на своя тим.
В 40-ата Лоренцо Пелегрини изведе с прехвърлящ пас зад съперниковата защита Клуйверт, който нахлу в наказателното поле и удвои аванса на гостите.
В добавеното време на първата част отново Пелегрини намери с центриране Джеко, който си овладя топката с гърди и след това я прати в мрежата за 3:0 в полза на римляните. В 55-ата минута при изпълнение на корнер Пелегрини беше уцелен по главата с предмет, хвърлен от домакинската публика. Това предизвика пауза от 3-4 минути, но играчът все пак се върна на терена с бинтована глава. В 64-ата останаха съмнения за игра с ръка на Крис Смолинг в собственото му наказателно поле, но съдията реши да подмине тази ситуация. До края на мача двата отбора не сътвориха нищо съществено и така "джалроросите" си тръгнаха от Истанбул с победата.
ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР - РОМА 0:3

0:1 Верету (30' д.)
0:2 Клуйверт (40')
0:3 Джеко (45+1')