Експериментален Ман Юнайтед допусна обрат в Казахстан (видео)

Класиралият се за елиминациите на Лига Европа Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 при гостуването си на Астана в мач от група “L”. “Червените дяволи” откриха резултата в десетата минута след хубав шут на Джеси Лингард. В 54-ата Чонг направи огромен пропуск, а само минута по-късно Шомко изравни. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол.

Мениджърът на “червените дяволи” Оле Гунар Солскяер заложи на множество млади момчета, сред които трима абсолютни дебютанти - Леърд, Бернард и Левит. Статистиката на Opta отчете, че това е най-младият състав на Юнайтед в историята на европейски клубен турнир - 22 години и 26 дни. Мейсън Грийнууд застана на върха на атаката, подкрепян от Чонг, Джеси Лингард и Анхел Гомес.

Срещата в Нур-Султан започна с добра възможност пред британците. Грийнууд стреля в петата минута и вратарят Ерик боксира. В осмата Чонг получи на скорост отляво, ала беше блокиран при шута. В десетата капитанът Лингард откри резултата с хубав диагонален удар от 20 метра - 0:1. Английският стрелец получи свободата да отправи отсечен удар, при който вратарят не успя да реагира.
Голът даде самочувствие на младите футболисти на Юнайтед, които често стреляха към вратата на съперника. В 22-ата минута домакините организираха много добра атака. Ротариу беше изведен с разсичащ пас в наказателното поле. Ротариу получи топката на чиста позиция, но от шест метра стреля встрани от вратата. Англичаните заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина предвид превъзходството си.
В 54-ата минута Люк Шоу проби отляво и достави отлична топка за Чонг. Младият халф на гостите от "Олд Трафорд" необяснимо прати топката над гредата. Той не беше обезпокояван от никого, а вратата беше празна. При ответната атака манчестърци получиха гол. Шомко засече топката и я прати в далечния ъгъл. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол. При центриране отдясно топката се отби в гърдите на младия защитник и изненада вратаря - 2:1.
В 74-ата Сигурйонсон пропусна чиста голова ситуация. Защитата на британците се пропука и "десетката" на домакините шутира от въздуха от 15 метра, пращайки кълбото много близо до гредата. Три минути по-късно Анхел Гомес отправи хубав удар, при който стражът на Астана Ерик се намеси много добре. Още минута по-късно вратарят се прояви блестящо след изпълнение на Грийнууд. До края домакините удържаха първите си точки.