ВАР изтормози Интер, но “нерадзурите” си тръгнаха с ценен успех от Прага (видео+галерия)

Отборът на Интер постигна изстрадана, но много ценна победа с 3:1 над Славия (Прага) в група “F” на Шампионската лига. “Нерадзурите” трябваше доста да се потрудят, за да си тръгнат с трите точки от столицата на Чехия. На два пъти и ВАР не бе на страната на гостите, като техни голове не бяха зачетени, а в същото време бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Въпреки всички перипетии обаче играчите на Антонио Конте показаха характер и взеха заслужена победа с голове на Лаутаро Мартинес (19 и 88) и Ромелу Лукаку (81). За домакините пък се разписа Сучек от дузпа в 37-ата минута.

Славия имаше първата възможност в мача. В 5-ата минута Стасил стреля с глава отблизо и топката премина над вратата. Интер обаче отговори с опасен шут по земя на Лаутаро Мартинес, който профуча до гредата.

11 Славия (Прага) - Интер

В 19-ата минута гостите стигнаха до откриване на резултата. Ромелу Лукаку проби отдясно и се справи с двама защитници, след което подаде за Лаутаро Мартинес, който насочи кълбото в мрежата за 0:1.

Чехите обаче не се стреснаха и в 27-ата минута можеха да възстановят равенството, когато Михал Фридрих стреля с плонж с глава след корнер, но не успя да уцели очертанията на вратата.

В 35-ата минута дойде най-дискусионното положение в срещата. Лаутаро Мартинес се възползва от грешка на защитник и отне топката, след което подаде на Лукаку, който отбеляза втори гол за Интер. Тогава обаче съдията получи сигнал да се допита до системата ВАР за нарушение малко преди гола. Оказа се, че Стефан де Фрай е изблъскал в гръб Питър Оляйнка в собственото си наказатлно поле и вместо гол за Интер, съдията даде дузпа за Славия, а Сучек вкара за 1:1.

През второто полувреме Интер тотално надигра своя съперник. Още от самото начало гостите заредиха атака след атака. В 50-ата минута Лукаку опита технично да засече пас на Марсело Брозович, но не успя, а бе и в засада. Пет минути след това Брозович отправи опасен изстрел над вратата.

Славия обаче също имаше две чудесни възможности в рамките на две минути. Първо в 63-ата минута опит за прхвърлящ изстрел на Масопуст бе спасен с вещина от Самир Ханданович. След това Ибрахим Траоре изстреля истинска бомба от около 25 метра и не бе никак далеч от попадението.

Гостите обаче бяха отново си върнаха инициативата и заредиха нови атаки пред вратата на чехите. В 65-ата минута удар с глава на Лукаку се отби от гредата. След това далечен шут на Брозович срещна напречната греда. В 78-ата минута Лаутаро пропусна сам срещу вратаря, но в 81-ата минута превъзходството на “нерадзурите” най-накрая бе материализирано. Лукаку получи пас от дълбочина, защитник се подхлъзна и остави белгиеца сам срещу вратаря, той го финтира и вкара в опразнената врата за 1:2.

В 88-ата минута Лукаку центрира за Лаутаро Мартинес, който от воле вкара красив гол за 1:3.

В добавеното време “нерадзурите” отбелязаха и четвърти гол чрез Лукаку, но отново ВАР се намси в ущърб на гостите и не зачете попадението заради засада.

Все пак Интер взе своето от този мач и остава в борбата за класиране на 1/8-финал. Италианците се изкачиха на 2-ата позиция в групата със 7 точки, колкото има и третия Борусия (Дортмунд). Славия пък окончателно загуби шансове за продължаване в Европа.

Славия (Пр) - Интер 1:3