Балкан с драматична победа в последния си мач в Европа

Българският шампион Балкан (Ботевград) приключи достойно участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като се наложи при домакинството си на Сьодертеле Кингс с 90:89 (17:22; 26:25; 25:14; 22:28) в последен двубой от група „G“.

Марко Радонич беше най-резултатен за ботевградчани – 23 точки, а Кени Хол се отличи с „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 10 борби.

Мартин Палмблад вкара 23 точки за гостите, а Чарлс Калисън завърши с 20 точки.

Двата отбора изиграха изключително равностойно първо полувреме, като на почивката гостите от Сьодертеле Кингс имаха минимален аванс от четири точки – 47:44.

Третата четвърт премина изцяло под диктовката на българския шампион, след като възпитаниците на Йовица Арсич подобриха значително представянето си, най-вече в дефанзивен план, и това им позволи да стигнат до пълен обрат и да поведат със седем точки – 68:61 след 30 минути игра.

Представянето на ботевградчани в заключителната четвърт бе на приливи и отливи, след като до средата на периода те поддържаха преднината си, но след това домакините отстъпиха инициативата и 180 секунди преди последния съдийски сигнал резултатът бе равен – 77:77.

В оставащото време Йовица Арсич внесе няколко промени в движение, които донесоха желания резултат и в крайна сметка Балкан се поздрави с успеха – 90:89.

След този успех българският шампион завърши на трето място в крайното класиране на група „G“ с баланс от 2 победи и 4 поражения.

Балкан - Сьодертеле Кингс 90:89 (17:22; 26:25; 25:14; 22:28)

Балкан: Калахан 9, Найт 7, Радонич 23, Хол 19, Симеонов 9, Ивков 2, Секулович, Цонков 6, Димитров 15

Сьодертеле Кингс: Палмблад 23, Гадефорш 17, Адамс 14, Калисън 20, Пърсън 6, Драме 9, Рамстет, Ларсън