Левски Лукойл се сбогува с Европа с победа

Отборът на Левски Лукойл приключи участието си в европейските клубни турнири през сезон 2019/20 с победа, след като спечели при визитата си на БК Днипро с 83:61 (24:12; 27:19; 9:14; 23:16) в последен двубой от група „F“ на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Куан Чийтъм и Йордан Минчев бяха най-резултатни за „сините“ и приключиха с по 19 точки, а Венцислав Петков добави 14 точки за успеха.

За домакините единствено Станислав Тимофейенко завърши с двуцифрен точко актив, след като отбеляза 12 точки.

Баскетболистите на Левски Лукойл записаха отличен старт на двубоя, след като доминираха напълно и заслужено стигнаха до двуцифрен аванс след първите десет минути – 24:12. През втората четвърт българите не изпуснаха инициативата и продължиха да трупат преднина, която достигна до 20 точки – 51:31 на почивката.

През второто полувреме възпитаниците на Константин Папазов нямаха особени проблеми да поддържат добрата разлика в своя полза, като последния съдийски сигнал прозвуча при 83:61 в полза на Левски Лукойл.

След този успех българският вицешампион завърши на трето място в крайното класиране на група „F“ с баланс от 3 победи и 3 загуби.

БК Днипро – Левски Лукойл 61:83 (12:24; 19:27; 14:9; 16:23)

БК Днипро: Бондарчук 2, Фесенко, Коломойски 7, Санон 9, Шундел 4, Чумаков 2, Дъгът 7, Глибов 5, Корниенко 5, Сизов 5, Томофейенко 12, Закурдаев 3

Левски Лукойл: Амарди 9, Леков, Петков 14, Великов 9, Райт 4, Чийтъм 19, Минчев 19, Смит 2, Йънг 7)