Луд мач на "Местайя" остави живи мечтите на Челси и Валенсия (видео)

Валенсия и Челси изиграха страхотен мач на "Местайя", но не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 сблъсъка си от Група "Н". Тази развръзка запази шансовете и на двата отбора да се класират за 1/8-финалите на Шампионската лига. Валенсия и Челси имат по осем точки, докато Аякс все още е със седем, но по-късно днес холандският шампион гостува на аутсайдера в групата Лил. В последния кръг Челси приема именно Лил, докато Валенсия има далеч по-сложната задача да гостува на Аякс. Карлос Солер откри резултата в 40-ата минута, но само 47 секунди след това Матео Ковачич изравни с първия си гол с екипа на Челси. В 50-ата минута Кристиан Пулишич направи пълен обрат, но гол на Даниел Вас в 82-рата минута донесе точката на "прилепите", които по-рано изпуснаха и дузпа.
Така Челси не успя да вземе реванш срещу Валенсия, защото допусна загуба с 0:1 на “Стамфорд Бридж” в началото на борбата в групата.
Две корекции имаше в 11-те на Валенсия в сравнение с двубоя с Реал Бетис през уикенда. Есекиел Гарай и Карлос Солер започнаха за сметка на Еляким Мангала и Ману Вайехо.

Интересна промяна бе направил в своя състав Франк Лампард. Рийс Джеймс стартира като десен бек, докато Сесар Аспиликуета бе преместен отляво на отбраната. Андреас Кристенсен започна в центъра на отбраната на мястото на Фикайо Томори.

Още във втората минута отбраната на Валенсия изпусна Вилиан, който изскочи сам на далечната греда, където засече с глава центриране на Джеймс. От няколко метра обаче бразилецът не успя да намери вратата, пращайки топката над напречната греда.
Гостите продължиха да играят по-добре, като Рийс Джеймс и Кристиан Пулишич бяха много активни по фланговете. В 19-ата минута обаче Валенсия организира първата опасна контра. Родриго изскочи отдясно, след което центрира ниско към далечната греда. Там Макси Гомес просто трябваше да подложи крак и да прати топката във вратата, но вместо това кълбото мина между краката му и той не успя да го засече. Така Валенсия пропусна стопроцентова възможност.
В 30-ата минута Макси Гомес пропусна втори голям шанс, след като бе изведен от Родриго и само трябваше да преодолее Кепа от шест метра, но стражът излезе, скъси ъгъла и изби.
Последваха две страхотни възможности за Челси. Първо, в 37-ата минута, Канте бе оставен необезпокояван да стреля от 12 метра, но прати топката над вратата. Секунди след това Силесен реагира блестящо и спаси с върха на пръстите си удар на Ейбрахам. В 40-ата минута, при третата си възможност, Валенсия излезе напред в резултата, след като Солер засече от въздуха много добро центриране на Родриго отдясно. Кепа докосна топката, но не успя да я спре - 1:0.

Челси обаче реагира на мига и 47 секунди по-късно Матео Ковачич изравни с много добре пласиран изстрел от границата на наказателното поле - 1:1. Това бе първи гол на хърватина с екипа на Челси. В самия край на първото полувреме Ковачич можеше да направи дори пълен обрат, но за втори път Силесен се намеси добре и спаси вратата си.
В добавеното време на първата част Тами Ейбрахам получи болезнена контузия и напусна принудително терена. Мястото му бе заето от бившия играч на Валенсия Миши Батшуай.
Челси стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Кенте центрира, Зума свали с глава, а Пулишич довкара отблизо. Първоначално попадението бе отменено заради засада на американеца. Ситуацията обаче мина проверката на ВАР и след близо две минути бе показана графика, според която Пулишич е на една линия с последния бранител. Голът бе зачетен, което означаваше пълен обрат за Челси - 1:2.
В 57-ата минута Родриго пропусна да накаже грешка на Кепа, който бе излязъл необмислено напред. Нападателят прехвърли стража, но с него и вратата. Пет минути след това Валенсия получи дузпа за падане на Гая след съприкосновение с Жоржиньо. Контакт безспорно имаше, макар че бе спорно кой го предизвиква. ВАР този път бързо потвърди решението на главния рефер. Кепа обаче реагира блестящо и спаси удара на Парехо от 11 метра.
В 82-рата минута Даниел Вас изравни резултата, след като проби по десния фланг и с нещо средно между центриране и удар намери далечния ъгъл, като преди това прехвърли Кепа - 2:2.
Само две минути след това изстрел на Зума бе изчистен от голлинията.
В 89-ата минута Силесен спаси Валенсия, след като успя да отрази насочената от Паулиста топка към собствената му врата след рикошет, последвал удар на Батшуай.

В добавеното време пък Родриго пропусна страхотен шанс, след като не успя на далечната греда да засече топката - ситуация, която много приличаше на тази с Макси Гомес през първото полувреме.