Шампионска Лига

Луд мач на "Местайя" остави живи мечтите на Челси и Валенсия (видео)

27 ноември 2019 | 21:55 - Обновена
Валенсия и Челси изиграха страхотен мач на "Местайя", но не успяха да се победят и завършиха при резултат 2:2 сблъсъка си от Група "Н". Тази развръзка запази шансовете и на двата отбора да се класират за 1/8-финалите на Шампионската лига. Валенсия и Челси имат по осем точки, докато Аякс все още е със седем, но по-късно днес холандският шампион гостува на аутсайдера в групата Лил. В последния кръг Челси приема именно Лил, докато Валенсия има далеч по-сложната задача да гостува на Аякс. Карлос Солер откри резултата в 40-ата минута, но само 47 секунди след това Матео Ковачич изравни с първия си гол с екипа на Челси. В 50-ата минута Кристиан Пулишич направи пълен обрат, но гол на Даниел Вас в 82-рата минута донесе точката на "прилепите", които по-рано изпуснаха и дузпа.

Така Челси не успя да вземе реванш срещу Валенсия, защото допусна загуба с 0:1 на “Стамфорд Бридж” в началото на борбата в групата.
Две корекции имаше в 11-те на Валенсия в сравнение с двубоя с Реал Бетис през уикенда. Есекиел Гарай и Карлос Солер започнаха за сметка на Еляким Мангала и Ману Вайехо.

Интересна промяна бе направил в своя състав Франк Лампард. Рийс Джеймс стартира като десен бек, докато Сесар Аспиликуета бе преместен отляво на отбраната. Андреас Кристенсен започна в центъра на отбраната на мястото на Фикайо Томори.
Още във втората минута отбраната на Валенсия изпусна Вилиан, който изскочи сам на далечната греда, където засече с глава центриране на Джеймс. От няколко метра обаче бразилецът не успя да намери вратата, пращайки топката над напречната греда.
Гостите продължиха да играят по-добре, като Рийс Джеймс и Кристиан Пулишич бяха много активни по фланговете. В 19-ата минута обаче Валенсия организира първата опасна контра. Родриго изскочи отдясно, след което центрира ниско към далечната греда. Там Макси Гомес просто трябваше да подложи крак и да прати топката във вратата, но вместо това кълбото мина между краката му и той не успя да го засече. Така Валенсия пропусна стопроцентова възможност.
В 30-ата минута Макси Гомес пропусна втори голям шанс, след като бе изведен от Родриго и само трябваше да преодолее Кепа от шест метра, но стражът излезе, скъси ъгъла и изби.
Последваха две страхотни възможности за Челси. Първо, в 37-ата минута, Канте бе оставен необезпокояван да стреля от 12 метра, но прати топката над вратата. Секунди след това Силесен реагира блестящо и спаси с върха на пръстите си удар на Ейбрахам. В 40-ата минута, при третата си възможност, Валенсия излезе напред в резултата, след като Солер засече от въздуха много добро центриране на Родриго отдясно. Кепа докосна топката, но не успя да я спре - 1:0.

Челси обаче реагира на мига и 47 секунди по-късно Матео Ковачич изравни с много добре пласиран изстрел от границата на наказателното поле - 1:1. Това бе първи гол на хърватина с екипа на Челси. В самия край на първото полувреме Ковачич можеше да направи дори пълен обрат, но за втори път Силесен се намеси добре и спаси вратата си.
В добавеното време на първата част Тами Ейбрахам получи болезнена контузия и напусна принудително терена. Мястото му бе заето от бившия играч на Валенсия Миши Батшуай.
Челси стигна до пълен обрат в 50-ата минута. Кенте центрира, Зума свали с глава, а Пулишич довкара отблизо. Първоначално попадението бе отменено заради засада на американеца. Ситуацията обаче мина проверката на ВАР и след близо две минути бе показана графика, според която Пулишич е на една линия с последния бранител. Голът бе зачетен, което означаваше пълен обрат за Челси - 1:2.
В 57-ата минута Родриго пропусна да накаже грешка на Кепа, който бе излязъл необмислено напред. Нападателят прехвърли стража, но с него и вратата. Пет минути след това Валенсия получи дузпа за падане на Гая след съприкосновение с Жоржиньо. Контакт безспорно имаше, макар че бе спорно кой го предизвиква. ВАР този път бързо потвърди решението на главния рефер. Кепа обаче реагира блестящо и спаси удара на Парехо от 11 метра.
В 82-рата минута Даниел Вас изравни резултата, след като проби по десния фланг и с нещо средно между центриране и удар намери далечния ъгъл, като преди това прехвърли Кепа - 2:2.
Само две минути след това изстрел на Зума бе изчистен от голлинията.
В 89-ата минута Силесен спаси Валенсия, след като успя да отрази насочената от Паулиста топка към собствената му врата след рикошет, последвал удар на Батшуай.

В добавеното време пък Родриго пропусна страхотен шанс, след като не успя на далечната греда да засече топката - ситуация, която много приличаше на тази с Макси Гомес през първото полувреме.

Даниел Васгол Даниел Вас  82'
80' Вилиан  Вилианизлиза
Мейсън Маунт  Мейсън Маунтвлиза
Карлос Солеризлиза Карлос Солер  78' Кепа Арисабалага  Кепа Арисабалагажълт картон
Канг-Ин Лийвлиза Канг-Ин Лий
Феран Торесизлиза Феран Торес  74'
Франсис Кокленвлиза Франсис Коклен
73' Н'Голо Канте  Н'Голо Кантежълт картон
72' Жоржиньо  Жоржиньоизлиза
Емерсон  Емерсонвлиза
Хауме Костаизлиза Хауме Коста  67'
Кевин Гамейровлиза Кевин Гамейро
55' Сесар Аспиликуета  Сесар Аспиликуетажълт картон
Есекиел Гарайжълт картон Есекиел Гарай  53'
50' Кристиан Пулишич  Кристиан Пулишичгол
46' Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамизлиза
Миши Батшуай  Миши Батшуайвлиза
41' Матео Ковачич  Матео Ковачичгол
Карлос Солергол Карлос Солер  40'
Даниел Васжълт картон Даниел Вас  32'
7' Жоржиньо  Жоржиньожълт картон