Ман Сити си осигури първото място с равенство (видео)

Манчестър Сити ще завърши на първо място в група С на Шампионската лига. Шампионът на Англия си осигури тази позиция след домакинско равенство 1:1 с Шахтьор. Илкай Гюндоган даде преднина на "гражданите" в 56-ата минута, но влезлият като резерва Манор Соломон изравни с първото си докосване след подаване на Додо.

Отборът на Пеп Гуардиола не демонстрира най-добрата си игра, въпреки работата на Де Бройне в средата на терена. В отсъствието на контузения Серхио Агуеро заместникът му Габриел Жезус бе изолиран през първата част. Представянето на бразилеца бе силно през втората част. Той нямаше шансове за гол, но създаде възможности за съотборниците си. Жезус асистира за попадението на Гюндоган, а и изведе влезлия като резерва Давид Силва, чийто удар бе избит от голлинията. Това беше моментът, в който Сити бе най-близо до победен гол в последната част на двубоя.