Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Първа победа остави надеждата жива за Аталанта (видео)

Аталанта постигна първата си победа в дебютното си участие в групите на Шампионската лига. Тя обаче бе от изключително важно значение. Тази вечер бергамаските се наложиха с 2:0 над Динамо (Загреб) в сблъсъка от група “С” и с този успех запазиха напълно реални шансовете си за продължаване на 1/8-финал в турнира. Победата на домакините дойде с попадения на Луис Муриел от дузпа в 27-ата и на Алехандро Гомес в 47-ата минута.

Още от началните минути Аталанта даде заявка, че ще търси победата с всички сили и Луис Муриел и Марио Пашалич пропуснаха две добри възможности за откриване на резултата.

В 26-ата минута мощен шут от воле на робин Госенс се отби от напречната греда, а при последвалото разбъркване в пеналта Муриел бе изритан от защитник на Динамо и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

Колумбиецът можеше да удвои преднината на своя тим в 32-ата минута, но негов удар профуча над вратата.

В 36-ата минута обаче Динамо бе на косъм да изравни, след като мощен шут Оршич се отби от гредата.

В самото начало на втората част домакините удвоиха преднината си. Алехандро Гомес получи на ъгъла на пеналта, финтира заитник и с диагонален изстрл не остави шансове на вратаря за 2:0.

До края бергамаските продължиха да са по-опасният отбор и с нови пропуски се отличиха Муриел и Ремо Фройлер.

В крайна сметка Аталанта взе совето и вече има 4 точки в актива си. Макар да остават на последното място в групата, възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини до последно ще се надяват да продължат напред, но за целта ще трябва да търсят задължителна победа в последния си мач с Шахтьор (Донецк) в Украйна. Динамо също е в играта, но неговата задача е още по-трудна - да победи Манчестър Сити в Хърватия.