Тотнъм обърна Олимпиакос при завръщането на Моуриньо в евротурнирите (видео)

Тотнъм трябваше доста да се потрудни, за да стигне до успех в домакинството си на Олимпиакос. Лондончани губеха с 0:2 до 19-ата минута, но в крайна сметка стигнаха до победа с 4:2 след силно второ полувреме. Двубоят бе завръщане на мениджъра на "шпорите" Жозе Моуриньо на европейската сцена. Срещата бе ръководена българска съдийска тройка, начело с Георги Кабаков. Родният рефер ръководи и предишния мач на Моуриньо в Европа, когато Манчестър Юнайтед загуби от Валенсия преди около година.

Резултатът осигури на Тотнъм класиране за осминафиналите на Шампионската лига. Тимът ще завърши на второ място в група В зад лидера Байерн. Олимпиакос е на последното място с актив от една точка, а в последния кръг е домакин на Цървена звезда. Ако гърците стигнат до успех тогава, те ще си осигурят място в Лига Европа.

“Шпорите” допуснаха два ранни гола, като в началото на срещата защитата им беше напълно неориентирана. Ел-Араби откри резултата в шестата минута, а Рубен Семедо удвои аванса на гърците, след като бе изпуснат при ъглов удар. Моуриньо реагира, като извади Ерик Дайър след половин час игра и пусна Кристиан Ериксен на негово място. Секунди преди почивката груба грешка в защитата на гостите позволи на Деле Али да намали.

През второто полувреме Тотнъм доминираше, въпреки че отново допусна някои пропуски в отбрана. Хари Кейн изравни след центриране на Моура, а в 73-ата минута Серж Орие направи резултата 3:2. Ериксен се отчете с асистенция, след като центрира от фаул и Кейн с глава оформи крайното 4:2.