Ненаситният Левандовски се развихри за пореден път (видео)

Байерн (Мюнхен) постигна пета поредна победа в Шампионската лига е най-силно представящият се тим този сезон в турнира. Тази вечер германският първенец прегази Цървена звезда с 6:0 като гост след четири гола на Роберт Левандовски (в рамките на 14 минути) и по един на Леон Горетцка и Корентен Толисо.
По този начин мюнхенци си гарантираха първото място в група “В”. Втори в крайното класиране ще е Тотнъм, който по същото време надви Олимпиакос с 4:2. В последния кръг двата тима се срещат на “Алианц Арена” в двубой без значение. В същото време Олимпиакос и Звезда ще определят в директен дуел кой ще продължи в Лига Европа.

Левандовски продължава да пише история, като вече има 10 попадения в 5 срещи в ШЛ тази есен, а общо е с 27 гола във всички надпревари. За календарната година пък изстрели му в мрежата са 51. Освен това полският реализатор се нареди до Алесандро Дел Пиеро, Сергей Ребров, Кристиано Роналдо и Неймар, които до днес единствени можеха да се похвалят с голове във всеки един от първите пет кръга в групите на ШЛ за дадена кампания.

Временният треньор на Байерн Ханзи Флик даде почивка на Серж Гнабри, Томас Мюлер и неуморния Йошуа Кимих. Жером Боатенг се завърна в стартовия състав, но за Иван Перишич пак нямаше място в 11-те. Бившият страж на Лудогорец Милан Борян пък беше на вратата на Звезда.

Левандовски не само че заби четири гола, но и още един не му беше зачетен след намесата на ВАР. Това се случи в 41-вата минута. Преди това обаче Леон Горетцка даде тон на головата фиеста с попадение с глава в 14-ата минута.

Гостите разкъсаха съперника през второто полувреме, когато само за четвърт час Лева наниза четири гола. В 53-ата той беше точен от дузпа, а след това вкара и в 60-ата, 64-ата и в 67-ата. След това той беше сменен от Мюлер.

В края се разписа и Толисо за крайното 6:0.